Software UNIDEN WAV PLAYER

Čas od času bych chtěl upozornit na nějaký velmi šikovný program. Dnešní internet je zahlcený méně či více povedenými programy pro ovládání přijímačů, dekódování dat, logování všeho možného, ale velmi často se zapomíná na základní funkce. Spousta programů je ve své podstatě velkým pomocníkem, ale často se už zapomíná na jednoduchost ovládání a pod nánosem efektních ikonek, barevných okýnek a vizuálních efektů se ztrácí základní funkce. V tuto dobu nalézt jednoduchý a efektivní program, který vám ušetří spoustu času není jednoduché, a proto když na nějaký takový narazím, rád na něj upozorním.

Na internetu jsem našel velmi šikovnou utilitku pro majitele nových řad skenerů UNIDEN (BCD436/536/SDS100/200). Jedná se jednoduchý organizér a přehrávač nahrávek přímo ve vašem přijímači. Tento prográmek vám vizualizuje seznam nahrávek ve vámi zvoleném adresáři, vyčte všechna meta-data ze souborů a vytvoří vám ihned velmi přehlednou a především filtrovatelnou tabulku záznamů. Tuto tabulku můžete řadit a filtrovat dle vašich požadavků. Vidíte tak všechny potřebné informace, které by jste viděli na displeji přijímače při přehrávání ve skeneru. Navíc ale můžete vámi vybrané nahrávky vykopírovat ze skeneru do počítače, ty nepotřebné rovnou mazat. Zkrátka ohromná úspora času a velmi přehledná správa nahrávek. Pokud máte ve skeneru , tak jako já, stovky nahrávek z cest nebo DX Campů, velmi rychle a efektivně je pomocí tohoto nástroje proberete. Je velká škoda, že něco podobného není součástí standardního programu Sentinel. Tam je podobná funkce, ale jen u režimu Discovery, ale ten kvůli softwarovým omezením málokdo používá.

Uniden WAV player nemusíte instalovat a je zdarma bez jakýchkoliv reklam, shareware omezení či tajných virů (ověřeno ESETem). Program je na principu „donationware“, tedy pokud se vám program líbí, můžete přispět autorovi „DEIM“ drobnou částkou na vývoj. Jsem ale naprosto přesvědčen, že po chvíli používání programu budete klidně ochotni na vývoj programu přispět, protože opravdu funguje skvěle a ušetří vám mnoho drahocenného času.

Program můžete stáhnout ZDE