Nordic Telecom vypnul síť LTE v pásmu 420 MHz

Firma Nordic Telecom (ex MobilCom, ex U:fon) není na našem trhu neznámým pojmem. V roce 2017 se jí podařilo vysoutěžit příděl v pásmu 3,7 GHz pro bezdrátové připojení k internetu páté generace a v roce 2019 se začala ucházet o zakázku ministerstva vnitra na provozovatele nové telekomunikační sítě, která by měla postupně nahradit dosluhující systém IZS Matra – Pegas. Nordic Telecom totiž před dvěma lety oprášil přidělené pásmo 420 MHz pro bývalou telefonní síť U:FON a postavil zde LTE síť pro připojení k internetu, ale současně ji nabídl jako síť systému BB-PPDR (Broad Band Public Protection and Disaster Relief).

Nordic Telecom nyní vypnul kompletně celou síť v pásmu 420 MHz. Zda se jedná o výměnu technologie, popřípadě a kdy a jak se tato síť bude opět aktivovat, popřípadě rozšiřovat, teprve ukáže čas.

Nyní mohou ti posluchači, kteří byli nuceni v anténní cestě používat zádržové filtry proti této síti, na chvíli filtry odpojit a nechat tak vstupním obvodům svého přijímače trochu vydechnouti. HI 🙂