AOR AR5700D (AR5001D) Control Software

V souvislosti s tvorbou článku (recenze) o přijímači AOR AR-5700D a zjištění, že bohužel neexistuje žádný funkční ovládací program, který by pracoval v prostředí windows 10, jsem se rozhodl dát dohromady vlastní jednoduchý ovládací software. Ten má v první fázi zjednodušit ovládání přijímače (funkce není nutné hledat a aktivovat složitě v menu). V druhé fázi rozšíření tohoto programu se bude jednat o možnost správy skenování a možnost vytvářet si vlastní seznamy bank s frekvencemi a především samotné vyčítání a zápis pamětí do přijímače.

Ovládání programu je velmi jednoduché, jelikož stačí jen zvolit správný COM port, na kterém je připojen přijímač a aktivovat port. Pak máte k dispozici variantu, kdy program beží v ON-LINE režimu – tj. program sleduje to, co děláte na přijímači živě a nebo OFF-LINE tj. přijímač ovládáte jen na vyžádání (přijímač je připojen, ale nejsou z něj vyčítána aktuální data, jen při změně jakéhokoliv parametru či funkce).

Výhoda tohoto programu je jeho univerzálnost tj. Lze jej použít de-facto i na ovládání starší verze AR5001D nebo AR2300 a některé funkce jsou stejné dokonce i se starou verzí AR5000 a AR8600. U těchto přijímačů ale nemám funkčnost ověřenu, jen dle zjištění, že používají některé stejné příkazy a mají i stejné odpovědi.

Pokud vlastníte nějaký z aktuálních či starších přijímačů AOR, dejte mi prosím vědět, zda tento program s přijímačem komunikuje, popřípadě na jaké úrovni.

Program není potřeba instalovat a je v této verzi k dispozici volně jako “donateware”.

AOR AR-5700D CONTROL SOFTWARE v1.0