BANDPLAN+ verze 4

Již nějakou dobu zde na webu presentuji možnost vyzkoušení a zakoupení vlastního logovacího (deníkového) programu pro záznamy provozu profesionálních služeb na všech základních písmech od krátkých vln až po UKV. Tento program nahrazuje klasické XLS tabulky, které jsou v mnoha ohledech nevýhodné pro logování stanic. Program BANDPLAN+ maximálně zjednodušuje zapisování a hledání zachycených stanic. Záznamy v deníku můžete nejen vytvářet a upravovat, ale importovat a exportovat mezi XLS tabulkami, takže není potřeba záznamy složitě přepisovat. Lze dokonce záznamy vyexportovat, v tabulkovém procesoru hromadně upravit a opět do programu naimportovat bez ztrát informací.

Zásadní funkcí tohoto programu je ovšem rychlé a jednoduché vyhledávání stanic dle požadovaných parametrů. Jako uživatelé můžete hledat části názvů, kombinace názvů, druhů provozu, QTH apod. a behem vteřiny máte výsledky, které si můžete opět vyexportovat a třeba nahrát do skeneru (přehledového přijímače).

Původní verze 3 měla poměrně velké okno (v podstatě byla formátovaná na full HD monitor) a nyní došlo k výraznému zmenšení pracovního prostoru,  došlo k výraznému zjednodušení ovládání jak při editaci, tak při vyhledávání. Některé nepoužívané funkce byly odstraněny, ale většina z nich byla přemístěna tak, aby byly ihned po ruce a uživatel dostal výsledky hledání co nejrychleji, popřípadě, aby vyhledání zápisu a aktualizace vyžadovala minimum kliků a časového zpoždění.

Pokud budete mít zájem o vyzkoušení programu – můžete si ZDE stáhnout DEMO verzi 4 (tento program má omezenou funkčnost – je zde k dispozici jen letecké pásmo a není možné záznamy přidávat, mazat nebo upravovat, jen filtrovat a vyhledávat).