Profesionálnímu radiovému provozu se věnuji již přes 20 let. V devadesátých letech jsem samozřejmě začínal poslouchat jednak pomocí radioamatérských radiostanic, lampových přijímačů typu LAMBDA a záhy jsem si pořídil tehdy velmi drahý skener REALISTIC PRO-27. Během vojenské služby jsem složil radioamatérské zkoušky a jelikož nebyl k dispozici volací znak, který by korespondoval s iniciály, zvolil jsem si zapamatovatelný suffix ZOO.

Od konce devadesátých let jsem členem československého DX klubu, který spojuje spoustu zajímavých lidí díky jejich koníčku a tím je rozhlasový a utility dxing na všech vlnách. Díky tomuto klubu jsem se seznámil s mnohými zajímavými zkušenými posluchači DXery, kteří mne nejen inspirovali, ale také ukázali cestu, jak lze koníček povýšit na získávání vědomostí a stát se tedy i zdrojem znalostí, které se občas hodí i v práci.

V současnosti se orientuji na použití SDR přijímačů v efektivním sledování radiových pásem, rychlou detekci signálů a samozřejmě neustále sleduji změny v radiových pásmech obecně – tedy vývoj a úspěšné nasazení v praxi digitalizace hlasových a datových přenosů a to nejen v letecké dopravě.


V současnosti pracuji v liberecké firmě HQ SYSTEMS s.r.o., která se zaobírá výrobou a úpravou automatizačních linek a strojů, přípravků pro stroje především pro Automotive. Pracuji ve funkci vedoucího elektro-výroby.

Již 18 let stavím linky a jednoúčelové stroje s automatizačními prvky výrobců jakými jsou třeba SIEMENS, OMRON, ALLEN BRADLEY, MURR, IFM, SICK, BALUFF atd… Zkušenosti mám jak z instalací a zprovozňování automatických linek v českých firmách a továrnách, tak v Německu, Rakousku, Velké Británii, USA ale i na Slovensku a v Polsku.